Перейти до головного змісту

В гостях у Афродіти

Цікаві пригоди, вражаючі та захоплюючі подорожі розпочинаються з фраз: “Є ідея”, “Ти знаєш, ось гарні ціни на авіаквитки”, “а давай, хоч ненадовго, змінимо вигляд з вікна”…

Ось так одна із фраз, нас перенесла на відомий всім острів Кіпр. З неймовірно прекрасним кольором вод Середземного моря!

Квиточки були куплені за два місяці до дати вильоту через авіакомпанію WizzAir. Чому WizzAir?!

Плюси:

  • Періодично пропонують гарні ціни на переліт;
  • Онлайн реєстрація та керування квитками доступно через мобільний додаток.

Мінуси:

  • Обмежена ручна поклажа, розміром 40*30*20см;
  • Відсутність безкоштовного варіанту обрання місця в літаку;
  • Онлайн реєстрація, без вибору місця, лише за 48 годин до вильоту;
  • Додатковий багаж лише за окрему плату.

Підсумовуючи плюси і мінуси можна зробити висновок, що багато речей взяти з собою не вийде. Але, це є чудовою можливістю спланувати тур вихідного дня (сіті-брейк). В додаток до ручної поклажі, для швидкого доступу до паспортів та інших важливих документів, можна взяти “бананку” або іншу компактну сумку-портмоне. Також можна підкреслити, що квитки на літак можна не друкувати, а користуватись додатком WizzAir. Але розраховувати, що у авіакомпанії “в базі” все є не можна. На кожному квитку є унікальний QR код, який зчитується при проходженні контролю в аеропорту.

Складаючи речі ви повинні пам’ятати про правила провозу рідин на борту літака. Майже всі авіакомпанії дозволяють перевозити рідини ємністю не більше 100мл. Тобто, шампуні, сонцезахисні крема та інші косметичні засоби теж підпадають під ці правила і можуть бути вилучені при проходженні контролю. Лайфхаком такого роду подорожей, може стати, рюкзак Ultra Compact, на 10 літрів, вагою 46 гр.

Виліт з Києва був доволі зручний, тому що був з аеропорту Київ (Жуляни), який знаходиться в межах міста, і добратись до нього можна громадським транспортом. Прилетіли в міжнародний аеропорт міста Ларнаки ми в 21:40, тобто громадський транспорт ще курсував.

Громадський транспорт на Кіпрі організований гарно, попри те що Google Maps не показує маршрути. Всі маршрути можна побачити на сайті cyprusbybus і відразу запланувати маршрут.

Варто зауважити:

  • Вартість автобуса в нічний час складає 2,5 EUR, в денний час – 1.5 EUR
  • Розрахуватись можна у водія
  • Автобуси часто їздять незрозумілими кругами, але не варто панікувати, вони все одно вас довезуть до потрібної точки
  • Рух майже відповідає графіку, +5/7 хв може бути різниця
  • Розклад руху автобусів є на кожній зупинці

Готель

Зазвичай готель бронюємо заздалегідь, і ця поїздка не була виключенням. Забронювали апартаменти Елізіо, через сайт Agoda.com. Обирали його по відгукам  і зручному місцезнаходженню.

По приїзду, картинка значно не змінилась, але “нюанси” все одно були. Апартаменти складаються з однієї кімнати-студії з окремим санвузлом. Постіль і рушники щодня змінювались. Чого не вистачало, так це тапочок і сушки для волосся (фену). Також зазначимо що, обов’язковою складовою вашого набору для гігієни має бути антисептичний засіб. Також рекомендуємо вам при заселенні перевіряти справність усіх приладів і повідомляти власників якщо щось не так. В нашому випадку була зламана витяжка і полка для посуду.

 У вартість бронювання був включений сніданок. Сніданок був простим (континентальним: пара тостів, варене яйце, круасани та кава), тобто нічого традиційно місцевого не було. Ми завжди намагаємось бронювати зі сніданком, щоб на початку дня не втрачати час на його пошуки або готування.

Їжа

Щоб скуштувати щось традиційне, треба йти в місцеві таверни та ресторани. Порції дуже великі, тому навіть при сильному відчутті голоду, треба себе стримувати в кількості замовлених страв))) Розраховувати варто в середньому на 7-10 EUR на людину за один прийом їжі. Але варто відмітити, що напої доволі дорогі, стакан пакетованого соку буде коштувати 2-3 EUR. Радимо скуштувати мусаку і дьонери. До речі, цікавий факт того, що наш “Грецький салат” в них називається “Селянський” і рецепт у кожної господині свій. Також при плануванні подорожі, ми завжди відзначаємо на карті найближчі супермаркети і базари. Це гарні місця, щоб скуштувати “бюджетно” щось особливе.

Зв’язок

Ми користувались стандартним роумінгом для зв’язку з рідними. Ціни такі самі як і по всій європі. Місцеву картку не купували так як великої потреби в інтернеті не було. Карти були завантажені оффлайн (користувались гугл). WiFi безкоштовний в ресторанах, тавернах і готелі.

Мова

Місцеві жителі добре спілкуються англійською. Але багато хто з них додає власний (грецький) діалект. Для російськомовних особливих проблем теж не має, хоч і російською місцеві жителі не спілкуються.

Оренда авто

При складанні маршруту ми планували відвідати майже весь острів, крім Північного Кіпру (невизнана республіка), тому для пересування ми обрали орендоване авто. Авто забронювали через сайт myrentacar.com, теж завчасно. Сайт хоч і не мав світового імені, але мав гарні відгуки користувачів. Для бронювання потрібно було внести лише аванс 10 EUR. Так як ми прилетіли ввечері, не було сенсу брати авто з аеропорту, тому ми домовились з орендодавцем про ранок наступного дня. Доставка авто до готелю і повернення, є за додаткову плату, 10 EUR. Але щоб не втрачати час, це доволі вигідно і зручно. Авто підігнали майже вчасно, але з попередженням про затримку. В результаті ми отримали Mercedes c180 замість Toyota Yaris. Компанія пояснила це поломкою тойоти і надала авто за оговорену ціну, хоча мерседес коштував набагато дороще. Це явний плюс компанії. Також ця компанія дозволяє орендувати авто без депозиту, ця послуга коштувала нам 12 EUR. Ми взяли максимальне каско і страхування від угону, щоб спокійніше себе почувати. При отриманні авто, обов’язково потрібно перевірити усі пошкодження і задокументувати їх. Орендодавець їх помітить в протоколі, але краще все продублювати на фото. Також важливо перевірити роботу автомобіля при наявності орендаря. При поверненні, орендодавець може повідомити вас що, забере авто на протязі дня, і вам потрібно лише залишити ключі під ковриком в автомобілі і не закривати машину. Ми так робити не стали і залишили ключі на рецепції готелю, але перед цим попередили орендодавця.

Рух

Рух на Кіпрі правосторонній, але організовано зручно і комфортно. Велика кількість кільців (рандебаутів), що вирішує проблему заторів. Майже всюди розділені зустрічні смуги, що робить рух безпечнішим. Також варто відмітити, що поліції хоч і не видно, але вона є, і може з’явитись відразу при порушенні ПДР (правила ПДР такі самі як і у нас в Україні). Завжди звертайте увагу на спідометр орендованого авто. Він може бути в MP/H (милі за годину) а не km/h (кілометри за годину) Для швидкісного режиму це дуже важливо. Тому, що скрізь встановлені знаки обмеження швидкісного режиму, а милі за годину це 1,68*1 км/год.

Парковки

На Кіпрі майже біля кожного визначного місця є безкоштовна парковка. Готелі, у більшості варіантів, теж надають безкоштовну парковку. Але вони є не під охороною, тому авто краще замикати і цінні речі забирати з собою.

Заправки

Заправки на Кіпрі майже усюди автоматичні. Персонал є, але працює лише у робочі години, це приблизно з 9:00 до 18:00. Орендоване авто надається з повним баком пального і повертати його теж потрібно заповненим, але автоматичні заправки не можуть заповнити бак по максимуму за один раз. Тому вам прийдеться розраховувати літри самим. Для цього треба знати об’єм паливного баку і мати дрібні купюри. Дрібні купюри потрібні для поступової оплати через термінал, так як термінал решту не повертає. Якщо оплатили більше, а по факту заправились на менше літрів. Термінал видає чек з кількістю літрів пального, яке можна використати при наступній заправці. Так як, зазвичай, заправлятися необхідно перед поверненням авто, то вам гроші ніхто не поверне за додатково оплачені літри. Ми так втратили 4EUR.

Маршрут і враження

Перший день ми присвятили Сходу Кіпра! Варто відзначити такі місця як:

    Мис Греко

    Морські печери

    Дерево кохання

    Блакитну лагуну

    Кам’яну арку корака

Для урізноманітнення своєї мандрівки можна взяти по місцю в прокат баггі чи квадроцикл.

Для пляжного відпочинку краще уникати пляжа коннос, так як він переповнений і поставити автомобіль майже неможливо. Варто зазначити, що всі пляжі на Кіпрі державні, тому ви можете відвідати будь який. Але за лежак і парасольку треба буде заплатити (2,5 EUR за одиницю). Пляжі різноманітні. Є і пісок і дрібна галька. В блакитній лагуні і мисі греко, пляжу взагалі немає і вхід у воду кам’янистий. Камені не гладкі, тому краще мати коралоходи.

Другий день – Захід Кіпру!

На маршруті, головною точкою в нас було місто Пафос, але на початку було ще кілька точок. А точніше:

Хирокитія – це доісторичне селище епохи палеоліту IV – VII тисячоліття до н.е. Наразі, це Світова спадщина ЮНЕСКО.

Купальня Афродіти – являє собою невеликий грод з чистесенькою водою. За легендою Богиня кохання Афродіта в цьому місці приймала водні процедури. Якщо по купатися або вмитися цією водою назавжди залишишся молодим. Але у зв’язку з тим, що цей грод облюбували вугрі – на цей крок рішитися просто небезпечно!!! 

Ущелина Авакас – сила природи робить красу! Ущелина створилась потужністю річки Авгас протяжністю трьох кілометрів. Згодом річка почала пересихати і на даний час має вигляд струмка. Хто любить долати певні перешкоди, перестрибувати по великих каменях, бути в оточенні дикої природи, вам точно потрібно це місце відвідати.

Якщо орендуєте не позашляховик, то прийдеться трішки прогулятись. Особливо важливо мати зручне взуття, головний убір і воду.

Сівший на мілину корабель EDRO III в 2011 році через погодні умови та поломку двигуна. Корабель привертає увагу як туристів для фотосетів так і місцевих і для проведення весільних церемоній. По дорозі до нього відкриваються плантації бананів, які теж варті уваги.

Добравшись до Пафосу ми зрозуміли що, для нього треба виділяти цілий день, так як це історичне місто, яке має багато історичних пам’яток, а вони усі працюють лише у світовий день (до 17:00). Тому в Пафосі ми майже нічого не відвідали. Але зустрічали початок заходу сонця біля Пафоського замку.

 Сам захід сонця ми зустрічали в бухті афродіти, яку просто треба побачити. При бажанні на головний камень можна піднятись, хоча підйом буде дуже крутий і взуття краще мати відповідне. Варто зазначити що до самого пляжу є підземний перехід від парковки, тому не треба перебігати через дорогу і перелазити через обмежувачі.

Третій день ми присвятили Ларнаці. У місті Ларнака є чистий та великий пляж і багато цікавих місць. Для їх відвідин гарним варіантом є автобусний тур (35 EUR з людини), екскурсія триває майже 3 години. Під час екскурсії можна відвідати:

Собор Святого Лазаря, мечеть Хала Султан Текке, поруч солоне озеро і акведук

Також в Ларнаці можна побачити фламінго. Для спостереження є гарне місце, яке не зазначене в путівниках.

 

Поділитись

Корисна інформація

Відповіді в даний час закриті, але ви можете подивитись архів сайту.

Коментарі закриті